A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Irsko - Diskuze

Původní dotaz

Irsko autem

14.09.2010 20:43:45 | AlenaH
AlenaH
Ahoj,
tento čtvrtek jedeme do Irska a rádi bychom si tam půjčili auto. Napřed jsme chtěli půjčit od Hertz nebo Budget jen na jeden den a projet západní pobřeží. Dnes jsem objevila DublinAirportRental a půjčení auta na deset dnů tu stojí to, co v ostatních na jeden den.
Můžete někdo poradit, jak je to s poplatky na silnicích a za parkování?
Měl byste někdo zkušenosti s Dublinskou autopůjčovnou?
Ceny benzínu co jsem koukala jsou jen o něco málo více než u nás.

Díky moc

Alena a Tomáš
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Neregistrovaný uživatel
12.01.2017 07:35 79.142.150.***
Re: Zkušenost s Enterprise  

AHoj,
chtěla jsem se zeptat na kolik dní tě stálo kolik to auto (pokud to není důvěrné :-D
Děkuji. Simča :-)
kontakt: simonarihovaa@seznam.cz

Neregistrovaný uživatel
18.11.2013 16:24 212.67.75.***
Re: Irsko autem  

dobry den, levnaautopujcovna.cz jsem chtela rezervovat ,ale pak jsem zjistil ze ta firma sidli nekde v norsku,nemate se kam dovolat atd..proto jsem udelala u ceske http://www.autopujcovnalevne.cz/ ,kde maji infolinku a da se tam bezproblemu dovolat, poradi vam vcelku ochotne

• Anonym (7)
  • Anonym (1)
Neregistrovaný uživatel
23.09.2013 15:57 109.81.190.***
Zkušenost s Enterprise  

Ahoj,
přidávám aktuální zkušenost pro všechny cestovatele do Irska. Vybral jsem si půjčovnu Enterprise Rent-A-Car. Auto jsem bookoval cca 2 týdny před příletem do Dublinu přímo na jejich stránkách. Kupodivu jsem neplatil žádnou zálohu a cena byla velmi příjemná (dokonce nižší než u konkurence). Před odletem mi ještě poslali emailem upozornění, že mám u nich zamluvené auto. Jelikož byl let opožděn, doplnil jsem do rezervace přes telefon ještě v Praze na letišti číslo letu, aby na mě počkali. V Dublinu jsem omylem místo do jejich pobočky dorazil přímo za řidičem "odvozní" dodávky. Ten když zjístil, že jsem obešel pobočku, pouze zavolal na hlavní centrálu, jestli nebude vadit, když sepíši smlouvu až přímo u auta. Problém to nebyl, takže jsem ušetřil spoustu času. Přímo v půjčovně (5min od letiště) jsme tedy sepsali smlouvu, cena platila stejná, jako při rezervaci (pouze se připočítává letištní poplatek 28 eur, o tom jsem však věděl). Kupodivu jsem nemusel dávat žádnou zálohu, ani mi nezablokovali zůstatek na kartě, jen jsem podepsal, že souhlasím ze spoluúčastí 1600 eur za poškození auta, kterou by případně vymáhali (spoluúčast jde srazit až na nulu, ale samosebou pak zaplatíte několikanásobek ceny). Taky jsem musel ustát "zdánlivě" lákavé nabídky na lepší vozy. Potom nám bylo přivezeno auto, rok starý model (vybrat jsem si nemohl, dostal jsem, co bylo na řadě, nicméně nějak jsem se o změnu ani nesnažil, neboť jsem byl spokojen). Předvedli mi funkce auta a ujistili se, že umím řadit :). Pak jsme sepsali vady a mohl jsem si celé auto bez problému nafotit.
S autem jsme najezdili cca 1500 km naprosto bez problému (v autě byla dokonce daleko vyšší výbava, než garantovaná, neboli v "B class" jsme měli jak CD přehrávač s AUX vstupem, tak klimatizaci. Chyběl mi akorát palubní počítač, takže jsem si musel spotřebu počítat sám.
Návratu jsem se malinko obával, že mi budou nacházet skryté vady, účtovat zašpiněná okna a sjeté gumy, a využívat mého spěchu kvůli odletu.Nic takového se však nekonalo (nejsou to češi). Při návratu nás opravdu velmi mile uvítali (oslovili mě hezky jménem), auto nějak podrobně nezkoumali, pouze zkontrolovali kola a plnou nádrž (stejně bych případně doplácel zřejmě pouze rozdíl), ukázali mi palec nahoru, vystavili závěrečný souhrný účet, naložili do dodávky a fofrem na letiště, žádné prostoje, ani zdržení, jednoduše chápou potřebu rychlého odbavení. Až na letišti jsem si uvědomil, že jsem v tom spěchu nechal bundu i s doklady na zadním sedadle. Obratem mi ji přivezli i s nezměněným obsahem (ikdyž to byly krušné chvilky čekání). Zkušenost to byla první, ale velmi pozitivní, takže za mě Enterprise klidně doporučuji.
Jinak tahé doporučuji vlastní navigaci (půjčení je opravdu neúměrně drahé) a ze začátku pevné nervy, než si člověk zvykne na opačnou stranu. Irové jezdí opravdu děsivě a to co jsem vídával za kousky denně by si v čechách nikdo nedovolil, nicméně naproti tomu (a snad i díky tomu) jsou Irové neskutečně tolerantní, netroubí, usmívají a mávají na sebe a případně prostě počkají, než zajedete do správného pruhu :D. Možná i díky tomu jsem neviděl za celou dobu ani jednu bouračku. Stejná tolerantnost a ostražitost se však očekává i od vás, takže vytroubení, nádávky a prstová gesta z okna nikdo opravdu nepochopí. Jelikož budete mít také dublinskou značku, doporučuji si na severu zjistit, ve kterých čtvrtích opravdu raději neparkovat! Ikdyž je pravdou, že nálepka loga půjčovny na zadním skle slouží jako jakási ochranná informace, že jste pouze turista a v místních poměrech se nevyznáte :)

• Anonym (7)
Neiky 23.06.2013 18:36

Máte někdo zkušenost?
http://www.levnaautopujcovna.cz/

• Anonym (7)
Jana
06.05.2013 17:24 213.155.225.***
půjčení auta  

Ahoj, v červnu si chceme půjčit v Irsku auto. Máte někdo zkušenosti s místními půjčovnami? Jak je to s pojištěním, depositem na kartě a zda se tomu dá vyhnout? děkuji

• Anonym (5)
  • Anonym (6)
Neregistrovaný uživatel
21.02.2013 13:20 194.213.51.***

Neporadil by někdo itinerář cesty autem na 10 dní po Irsku, a to s příletem do Dublinu a hned zapůjčení auta? Co vše by se němělo vynechat, co vidět.... Děkuji

• Anonym (3)
  • Anonym (12)
katekat 19.09.2010 14:53
RE: Irsko autem  

Ahoj Aleno: budget miva vetsiou cenove nejprijatelnejsi nabidky a pak jeste Enterprise. Ale koukam, ze uz pisi docela pozde a vy uz si uzivate irskou prirodu :-) Poplatky na silnicich jsou jen na dalnicich a plati se primo. Jen pokud pojedete z letiste, je to potreba zaplatit do druheho dne, maji elektronickou platbu, ale tim, ze mate auto z pujcovny, tak by to mela platit pujcovna, s tim, ze na konci se vyrovnate. ;-) Benzin mi prijde cenove stejny

• Anonym (6)
  • Anonym (9)
AlenaH 14.09.2010 19:43
Irsko autem  

Ahoj,
tento čtvrtek jedeme do Irska a rádi bychom si tam půjčili auto. Napřed jsme chtěli půjčit od Hertz nebo Budget jen na jeden den a projet západní pobřeží. Dnes jsem objevila DublinAirportRental a půjčení auta na deset dnů tu stojí to, co v ostatních na jeden den.
Můžete někdo poradit, jak je to s poplatky na silnicích a za parkování?
Měl byste někdo zkušenosti s Dublinskou autopůjčovnou?
Ceny benzínu co jsem koukala jsou jen o něco málo více než u nás.

Díky moc

Alena a Tomáš

• Anonym (5)
  • Anonym (8)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu